Čas na chudnutie

 

Nastal ten správny čas na schudnutie?


 

Pravdou je, že ak máte nadváhu, tak ste to pravdepodobne počuli veľakrát od ľudí, ktorých poznáte najlepšie. Prosím, majte na pamäti, že sú to len obavy o to, aby ste sa mali vy čo najlepšie. Len sa snažia, aby ste si uvedomili to čo vidia, inak by sa nepovedali vôbec nič.

Úprimne povedané, nie je nikto, kto by vám povedal, kedy je  pre vás ten správny čas na začatie programu na chudnutie. Je to rozhodnutie, ktoré musí byť vaše vlastné. Tento článok snáď trochu posvieti na túto tému bez toho, aby to bolo príliš osobné.

Bohužiaľ, musím vám povedať, že zvyčajne musí dôjsť k niečomu drastickému, aby vás to priviedlo k uvedomeniu si toho, aký to má vplyv na váš život a ľudí okolo vás.

Tiež ste už asi počuli o všetkých závažných problémov, ktoré môžete mať ak ste príliš obézny. Medzi ne patrí niekoľko zdravotných rizík. Cukrovka, vysoká hladina cholesterolu, vysoký krvný tlak, srdcové choroby, a spánkového apnoe, to len aby sme menovali aspoň niektoré. Zoznam je takmer nekonečný.

V nejakom bode, možno aj teraz, keď čítate tento článok, vás to možno osloví. Možno ste lenivý, máte závraty, alebo ste neustále ospalí. Možno máte ťažkosti pri každodenných aktivitách.

Musíte si položiť tieto otázky.

Spôsobuje problém s váhou zásadnú prekážku pre môj životný štýl?
Radil mi lekár, aby som schudol?
Začali ma ľudia ignorovať, alebo sa mi vyhýbajú?
Nedarí sa mi postúpiť na pracovisku?
Nedarí sa mi v partnerských vzťahoch?

Ak ste odpovedali “áno” na niektorú z vyššie uvedených otázok, môžete začať hľadať nejaký spôsob chudnutia. Možno, že ste teraz pripravení.

Odhodlajte sa a zvolajte:
“Dosť je dosť!” ”Som pripravený a MUSÍM s tým niečo urobiť!”

Ak to je takto, potom vám tlieskam! Dávam vám moju plnú dôveru!
Rozhodnúť sa, že teraz je ten správny čas a urobiť veľkú zmenu vo svojom životnom štýle a schudnúť zopár kíl je najťažším krokom.
Ďalšia vec, ktorú musíte urobiť, je prijať opatrenia. Nečakajte! Čas je vzácny!
Máte energiu a vôľu uspieť. Použite to vo svoj prospech!
Ak nie ste pripravení, tak to je v poriadku. Ako som už povedal, len sa snažím vrhnúť trochu svetla na túto tému. Majte len na pamäti nevýhody nadváhy a k čomu to môže viesť v budúcnosti.

Máte záujem o viac informácii o chudnutí? Kliknite sem