VODA

Pre naše zdravie nie je nič dôležitejšie ako voda. Voda je súčasťou každej bunky tela a hrá dôležitú úlohu pri každom procese v tele. Naše telo je závislé na dostatočnom množstve vody.

Mali by sme denne vypiť 4 dcl vody na 10 kg hmotnosti. Ak máte nadváhu, mali by ste vypiť 2-3 poháre vody viac.

Nedostatočný príjem tekutín je aj príčinou zápchy! Ak voda v tele chýba, telo si ju odoberá z vlastných tkanív, z kže, svalstva, a zahusťujú sa v tele všetky tekutiny, čo má nepriaznivý vplyv na metabolizmus. Ak pijete dostatočné množstvo vody,obličky dobre pracujú. Filtrujú odpadové látky a vylučujú ich z tela v zriedenej, nie koncentrovanej forme. Nedostatok tekutín spôsobuje ukladanie toxických a odpadových látok, ukladanie tukov, poruchy trávenia, bolesti hlavy, bolesti v oblasti obličiek, čo často vnímame ako bolesti v krížoch, podráždenosť, slabosť, únavu, závraty, suchú pokožku so zvýšenou tvorbou vrások.

 

 

Voda- základ života

Voda

19.03.2011 19:22
Telo by malo denne prijať 3 litre tekutín, z čoho polovica by mala byť vo forme vody. Voda je súčasťou každej telovej bunky. Vďaka nej si telo reguluje teplotu, prenáša kyslík a živiny, eliminuje odpad, ale tiež zvlhčuje kĺby. Človek by mal prijať okolo troch litrov tekutín denne. ...